Providing you the best range of 2210 / k self aligning bearing, 2219 / k self aligning bearing, 2210-2rs self aligning bearing, 2313 / k self aligning bearing, connecting rod bearing and insert ball bearing units with effective & timely delivery.
₹ 215 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2210/K |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
₹ 1385 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2219/K |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2210-2RS |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
₹ 855 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2313/K |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Type | Ball Bearing |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 824 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Bore Size | Max. 80 mm |
| Outside Diameter | Max. 200 mm |
| Thickness | Max. 30 mm |
| No of Row | Single Row |
| Lubrication | Oil, Grease |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Number of Rows | Single Row |
| Lubrication | Grease |
| Application | Industrial |
| Thickness | 8 mm |
| Outside Diameter | 120 mm |
| Bore Size | 30 mm |
₹ 3930 / Piece Get Latest Price
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Radial Clearance | CN |
| Application | Automobile |
| Thikness | 8 mm |
| Bore Size | 10 mm |
| Outside Diameter | 20 mm |
| Type of Bearing | Ball Bearing |
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Bore Diameter (mm) | 40 mm |
| Outer Diameter (mm) | 150 mm |
| Shape | Round |
| Thickness | 14 mm |
| Usage/Application | Automotive Industry |
₹ 475 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2214/K |
| Condition | New |
| Material Grade | EN 31 |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2209-2RS |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Condition | New |
| Material Grade | EN 31 |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2222 M |
| Condition | New |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
Vikram Goel (Director)
Goel Bearing Agency
1st Floor, House No. 748, Katra Dhobiyan, Farash Khana, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India