Offering you a complete choice of products which include single row oil field bearing, oil bearing bm3, oil seal bearing, pillow block bearing insert bearing, koyo ball bearing and double seal bearing.
₹ 1599 / Piece Get Latest Price
| Brand | BM3 |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Number Of Rows | Single Row |
| Packaging Type | Open |
| Lubrication | Grease |
| Application | Automobile |
| Structure | Taper |
₹ 645 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Seal Type | Open |
| No of Row | Single |
| Min. Bore Size | 10 mm |
| Max. Bore Size | 80 mm |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Bore Size | 90 mm |
| Usage | Automobile Industry |
| Seal Type | Open |
| No of Row | Single |
| Lubrication | Grease |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Surface Finishing | Paint Coated |
| Usage/Application | Machinery |
| Bore Size | Max. 90 mm |
| Lubrication | Grease |
| Types | Pillow BIock |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Bore Diameter (mm) | 90mm |
| Outer Diameter (mm) | 150mm |
| Material | Stainless Steel |
| Lubrication | Grease |
| Application | Automobile |
Vikram Goel (Director)
Goel Bearing Agency
1st Floor, House No. 748, Katra Dhobiyan, Farash Khana, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India