Wholesale Trader of a wide range of products which include self aligning ball bearing, 2204 self aligning bearing, 2217 / k self aligning bearing, 2200-2rs self aligning bearing, 2206-2rs self aligning bearing and 2208-2rs self aligning bearing.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Bearing Number | 1215k |
| Brand | BM3 |
| Bearing Type | Self-Aligning Bearings |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 1.35 Kg |
| Outside Diameter | 130mm |
| Number Of Rows | Double Row |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 25mm |
| Inside Diameter | 75mm |
| Surface | Polished |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2204 |
| Condition | New |
| Material Grade | EN 31 |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
₹ 780 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2217/K |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2200-2RS |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2206-2RS |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Condition | New |
| Material Grade | EN 31 |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2208-2RS |
| Condition | New |
| Material Grade | EN 31 |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2304 |
| Condition | New |
| Material Grade | EN 31 |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2305/K |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
₹ 730 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2312/K |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
₹ 2185 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2317/K |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2318/K |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Condition | New |
| Material Grade | EN 31 |
₹ 415 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2309/K |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
₹ 420 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2213/K |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
| Condition | New |
₹ 3915 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2320/K |
| Condition | New |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Material Grade | EN 31 |
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 2209/K |
| Material Grade | EN 31 |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Condition | New |
₹ 1605 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Product Brand | BM3 |
| Bearing Number | 1318 / K |
| Material Grade | EN 31 |
| Bearing Type | Self Aligning Ball Bearing |
| Condition | New |
Vikram Goel (Director)
Goel Bearing Agency
1st Floor, House No. 748, Katra Dhobiyan, Farash Khana, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India