Prominent & Leading Wholesale Trader from New Delhi, we offer pillow block ball bearing, uc ball bearings, ucfc 211 bearing and block bearings.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Bearing Series | UCF |
| Housing Type | Pillow block unit |
| Bearing Type | Deep Groove Ball Bearing |
| Housing variation | Split Housing |
| Lubrication | Manual Lubrication |
| Condition | New |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Chrome Steel |
| Surface Finishing | Polished |
| Bearing Number | UC204 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | BM3 |
| Outer Diameter | 50mm |
| Bore Size | 20 mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Material | Chrome Steel |
| Bearing Number | UCFC 211 |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Bore Size | 30 mm |
| Material | Chrome steel |
| Weight | 1.35 Kg |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Packaging Type | Box |
Vikram Goel (Director)
Goel Bearing Agency
1st Floor, House No. 748, Katra Dhobiyan, Farash Khana, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India