Our range of products include jtekt make bearing, plt ball bearing, mining spares bearing and dodge bearing.
₹ 254 / Piece Get Latest Price
| Material | Bearing Steel |
| Shape | Round |
| Outside Diameter | 120 mm |
| Structure | Spherical |
| Number Of Rows | Single Row |
| Cage | Automotive, Tractor, Construction Machinery, Rolling Mill |
| Max. Outer Diameter | 190 mm |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Type of Bearing | Ball Bearing |
| Min. Outer Diameter | 28 mm |
| Max. Outer Diameter | 55 mm |
| Usage | Industrial |
| Cage Material | Nylon cage |
| No of Bearing | 4 per set |
₹ 325 / Piece Get Latest Price
| Type of Bearing | Ball Bearing |
| Material | SS |
| Structure | Deep Groove |
| No. Of Rows | Single |
| Weight | 1.1 Kg |
| Min. Outer Diameter | 120 mm |
| Max. Outer Diameter | 190 mm |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 175 / Piece Get Latest Price
| Type of Bearing | Ball Bearing |
| Weight | 1.2 Kg |
| Usage/Application | Automotive Industry |
| Cage | SS, Brass or Nylon |
| Structure | Deep Groove |
Vikram Goel (Director)
Goel Bearing Agency
1st Floor, House No. 748, Katra Dhobiyan, Farash Khana, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India