Prominent & Leading Wholesale Trader from New Delhi, we offer roller bearing bm3, gang shaw bearing, stud track roller bearing, single row cylindrical roller bearings and drawn cup needle roller bearing.
₹ 651 / Piece Get Latest Price
| Number of Rows | Double Row |
| Bore Type | Cylindrical |
| Lubrication | Oil |
| Application | Automobile |
| Brand Name | BM3 |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Size/Dimension | 10*07*07 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 4091 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| No of Row | Single |
| Seal Type | Open |
| MIn. Bore Size | 10mm |
| Max Bore Size | 90mm |
| Bearing | Stud Track Roller Bearing |
₹ 1188 / Piece Get Latest Price
| Material | Bearing Steel |
| Brand | BM3 |
| Usage/Application | Automotive Industry |
| Number Of Rows | Single |
| Application | Automobile |
| Structure | Cylendrical |
| Shape | Round |
₹ 335 / Piece Get Latest Price
| Product Brand | NRB |
| Bore Diameter (mm) | 10 mm |
| Outer Diameter (mm) | 20mm |
| Material | Stainless Steel |
| Seal Type | Open |
| Inside Diameter | 14 mm |
| Max. Bore Size | 80 mm |
Vikram Goel (Director)
Goel Bearing Agency
1st Floor, House No. 748, Katra Dhobiyan, Farash Khana, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India